Milí příznivci turistiky,

i letos bychom Vás chtěli pozvat na náš tradiční podzimní turistický zájezd. Tentokrát se podíváme do Slovenského ráje. Tuto lokalitu jsme za doby trvání našeho spolku navštívili už dvakrát. Poprvé to bylo na úplně prvním společném zájezdě v roce 1988 a podruhé v roce 2005.

Toto území je pro svou jedinečnost vyhlášeno národním parkem a je známé především svými roklinami a kaňony, které jsou zabezpečeny žebříky, stupačkami a mosty. Nejznámějšími roklemi jsou Suchá Belá, Piecky, Kyseľ a Veľký Sokol, která je nejdelší – 4,5 km. V každé z nich je několik vodopádů. Nejvyšším vodopádem je pak Závojový vodopád s výškou 70 m. Prielom Hornádu je nejdelším kaňonem (11,7 km). Největší vodní plochou je Palcmanská Maša, nejvyšší horou je Predná hoľa (1545 m). Skalnatá římsa, známá jako Tomášovský výhľad, a Havrania skala nabízejí nádherné panoramatické rozhledy.

 

Pokud Vás tento krátký výčet nejzajímavějších míst této oblasti přilákal, můžete se přihlásit na náš zájezd a objevovat tento krásný kout Slovenska spolu s námi.

Zájezd se uskuteční v termínu 12. - 15. září 2019.

Ubytování včetně polopenze máme zajištěno v obci Hrabušice v 2 lůžkových pokojích nebo 4-6 lůžkových studiích a apartmánech.  Více informací k ubytování najdete na:

https://hotel-petra-garni.hotel.cz/ubytovanie/

Předběžná cena zájezdu, včetně ubytování, polopenze a dopravy činí 2700 Kč /za předpokladu, že nedojde k žádné dramatické změně kurzu eura :-)/

Závazné přihlášky, společně se zálohou 1500 Kč, přijímá do 18. 4. 2019 Eva Horníková: hornikovaeva@seznam.cz

Zde přikládáme možné trasy:

Trasy turistického zájezdu

Na Vaši účast se za turisty ze Starojické Lhoty těší Eva Horníková a Olga Pavlíková