I letos by Vás Turisté chtěli pozvat na tradiční podzimní turistický zájezd.

Tentokrát navštívíme Lužické hory, což je nevelké pohraniční pohoří, ležící na rozhraní severních Čech a Saska mezi Děčínem, Libercem, Českou Lípou a německou Žitavou.

I když tento region stojí poněkud v pozadí sousedního Česko-saského Švýcarska a Jizerských hor, má určitě co nabídnout. V této oblasti najdete dosud panenskou přírodu bez většího náporu turistů, lesy a romantická údolí, skalní útvary s vyhlídkami i zajímavou historii se sklářskou tradicí a středověké tajemné hrady nebo podhorské vesničky s malebnými roubenkami.

Lužické hory nepatří se svou výškou (nejvyšší vrchol Luž 793 m) k našim velehorám, ale o to jsou možná zajímavější. Pokud to okolnosti dovolí, vydáme se i přes hranici do Německa, kde tyto hory nazývají horami Žitavskými. Možností výletů je v tomto regionu celá řada a určitě si přijdou na své jak rekreační, tak i náročnější turisté. Délku i náročnost tras si bude moct každý přizpůsobit podle své nálady a kondice nebo si může zvolit i vlastní program.

Zájezd se uskuteční v termínu 14. - 18. září 2022.

Ubytování včetně polopenze máme zajištěno ve Sloupu v Čechách, téměř na dohled od tamního skalního hradu, v rekreačním středisku Piccola Italia Oáza ve 4-10 lůžkových chatách s příslušenstvím. Více informací k ubytování najdete na:

https://www.piccolaitaliaoaza.cz/

Předběžná cena zájezdu, včetně ubytování, polopenze a dopravy činí 3.700 Kč (za předpokladu, že vzhledem k současné situaci nedojde k nějaké dramatické změně)

Závazné přihlášky, společně se zálohou 2000 Kč, přijímá do 30. 4. 2022 Eva Horníková. E-mail: hornikovaeva@seznam.cz

Srdečně Vás zvou a za organizátory se na Vás těší
Eva Horníková a Olga Pavlíková