Lhotský spolek turistů vás srdečně zve na netradiční turistickou akci.

Vzhledem k nadcházejícímu tropickému víkendu chceme spojit původně plánovanou akci Vítání slunovratu s tradičním večerním pochodem - Memoriálem Karla Hegara a užít si západ i východ Slunce najednou.

V pátek 18. 6. 2021 vyjdeme v 18:30 hodin od výletiště směr Jičina – Kojetín – Svinec, kde bychom se pokochali výhledem na západ Slunce od křížku na vrcholu. Poté budeme pokračovat k chatě na Svinci, kde máme zajištěno zázemí pro opekání špekáčků a občerstvení v restauraci až do pozdní noci. U chaty máme také domluveno přespání pod širákem. Máme tedy možnost takto netradičně přivítat východ Slunce a dopřát si malý outdoorový zážitek. Tato akce je vhodná i pro děti a výlet s přespáním v přírodě pro ně určitě bude zajímavým zážitkem. Bude také připraveno noční překvapení (bojovka).

Co je potřeba vzít s sebou? Špekáčky nebo svačiny podle vlastního uvážení a přibalit spacák, příp. podložku, čelovku nebo baterku a nějaké oblečení pro přespání.

Brzo ráno přivítáme východ Slunce rovnou z vrcholu a vydáme se na společnou zpáteční cestu do Lhoty. Kdo nebude chtít přespat, může se samozřejmě vrátit na noc domů. Možno i autobusem z Loučky - Žlabec ve 23:09.

Za organizátory Martin Pavlík a Martin Dorazil s podporou Karla Glogara