Milí turisté a přátelé turistiky,
 
sice ještě někteří máte před sebou náš společný cyklozájezd, na který se určitě těšíte, ale protože čas rychle letí, dovolujeme si Vás pozvat i na naši další tradiční oblíbenou akci, kterou je podzimní pětidenní turistický zájezd.

Tentokrát to bude do oblasti Tiských stěn a Labských Pískovců, a pokud to současná situace dovolí, tak se podíváme i přes hranici do Saského Švýcarska, a to v termínu 9. – 13. září 2020 (středa – neděle). Pokud by se v té době nedalo do Německa vycestovat nebo přejít hranici pěšky, bude náš program upraven a doplněn tak, abyste získali plnohodnotnou náhradu tras, a to v Národním parku České Švýcarsko.

Ubytování a stravování je zajištěno v hotelu Faust přímo v historickém centru města Děčína, kdy se přímo z hotelu nabízí výhled na Děčínský zámek, zámecké zahrady a zámecký rybník. Díky této poloze se nám zcela určitě naskytnou zajímavé možnosti na večerní procházky a další aktivity, které se ve městě nacházejí.

Doprava autobusem fy Frytrans.
Předpokládaná cena zájezdu 3 750 Kč. V ceně je zahrnuto ubytování, polopenze a doprava. Nad rámec ceny je jako tradiční bonus naší lhotské CK zajištěno počasí a dobrá nálada. V případě pěkného počasí bude jako obvykle „vybírán příplatek“!

Trasy budou plánovány převážně ve skalních oblastech Tiské stěny, Děčínský Sněžník nebo v Labském kaňonu a také, pokud to okolnosti dovolí, vydáme se přes hranici do Saska, do NP Saské Švýcarsko (Sächsische Schweiz ke skalním městům Rosenthal-Bielatal, nacházející se v zemském okrese Saské Švýcarsko-Východní Krušné hory) a do okolí pevnosti Königstein. Pokud nebude výjezd do Německa možný, máme připraveny i alternativní trasy v Národním parku České Švýcarsko. Délku i náročnost tras si bude moct každý účastník přizpůsobit podle své nálady a kondice, nebo si může zvolit i vlastní program.

Zájezd není bohužel pojištěn ani proti úrazu, ani proti krachu turistiky ve Starojické Lhotě a účastníci ho absolvují pouze na vlastní nebezpečí. I přes tento fakt věříme, že si zájezd užijete a i kdyby všechno nevyšlo tak, jak je prozatím v plánu, že to nebude mít vliv na vaše zážitky.
 
Pokud Vás naše nabídka oslovila, předejte, prosím, svou závaznou přihlášku spolu se zálohou 2 500 Kč/osoba nejpozději do 25. 6. 2020 Evě Horníkové, případně na e-mail: hornikovaeva(at)seznam.cz.

Srdečně Vás zvou a za organizátory se na Vás těší
Eva Horníková a Olga Pavlíková