Milí příznivci lhotské turistiky a přátelé cyklistiky,
 
přesto, že ještě stále není zcela dořešena situace kolem možností cestování a tedy realizace našich společných akcí v nadcházející sezóně, věříme, že se vše brzy doladí a podaří se nám tyto akce zorganizovat.

Zasíláme Vám tedy předběžné informace k naší první cestovatelské akci, kterou je plánovaný cyklozájezd do Prahy a okolí. Zájezd je přednostně určen pro zájemce cyklisty, ale v případě volné kapacity máme k dispozici i program pro turisty. 
 
Zájezd se uskuteční v termínu 3.-6. července 2020.

Ubytování s polopenzí bude zajištěno v hostelu Scandinavia v Praze – Ruzyni ve dvou a třílůžkových pokojích s příslušenstvím.

Doprava je zajištěna autobusem s cyklovlekem.

Na našich cyklovýletech se podíváme nejen do centra Prahy, kde možná budete překvapeni, že se zde dá docela pohodlně jezdit na kole, ale také si projedeme části města, kde si budete připadat jako u nás na vesnici, nebo dokonce někde v lese. Podíváme se i k hradům Okoř a Karlštejn a užijeme si parádní jízdu po cyklostezkách na obou březích Vltavy od Zbraslavi až k Roztokům a také podél malebné Berounky a Sázavy. Na našich trasách zcela jistě objevíte místa, která byste ve velkoměstě rozhodně nečekali.

První den začneme trasou podél řeky Sázavy, podíváme se do Hrusic Josefa Lady a k pivovaru ve Velkých Popovicích. Projedeme tajemnou Modřanskou roklí až pod Vyšehrad a přes nábřeží se dostaneme na levý břeh řeky Vltavy, kde budeme stoupat přes zahrady Kinských ke Strahovu a kolem bojiště na Bílé hoře až k našemu ubytování ve staré Ruzyni.

Další dny se podíváme trochu do naší historie. Projedeme se Divokou Šárkou až k hradu Okoř. Přes Unětický pivovar a kouzelné Tiché údolí se pak přívozem v Roztokách přesuneme na pravý břeh Vltavy, kde si vychutnáme Vltavskou cyklostezku kolem Tróje. Poté přes Stromovku, nebo nový Karlín a staré Holešovice vystoupáme až k Hradčanům.

Následující trasou se vydáme na hrad Karlštejn, projedeme se další cyklostezkou podél řeky Berounky a nakoukneme přes Přírodní park Radotínský háj do CHKO Český kras.

Závěrečný den se přes Prokopské a Dalejské údolí vydáme k soutoku Berounky a Vltavy a na Zbraslav, po pravém břehu Vltavy dojedeme do Braníka a přes Kunratický les naše putování zakončíme u Hostivařské přehrady.  

Délka cyklovýletů se bude pohybovat mezi 60 - 70 km, poslední den 30 - 45 km. Trasy vedou většinou po asfaltu nebo zpevněných cestách a jsou vedeny ve velké míře přímo po cyklostezkách a v menším rozsahu po vedlejších silnicích.

Předběžná cena zájezdu je 2800,- Kč/os. a zahrnuje ubytování s polopenzí, dopravu osob a přepravu kol. 

Kapacita zájezdu je omezena na 36 osob, proto, pokud máte o něj zájem, nahlaste se co nejdříve. Nejpozději však do 17. května 2020.

Závazné přihlášky spolu se zálohou 1500,- Kč přijímá Olga Pavlíková.

Přihlášku můžete odeslat na email: turistelhota@gmail.com

Na Vaši účast se těší Olga Pavlíková a Eva Horníková